Każdy to powie, że we Wrocku najlepiej bawi się w Zoo i Kolejkowie

Jako jeden z organizatorów i sponsorów Ogólnopolskiego Konkursu Geniallne Miejsca, miałam przyjemność przygotować niespodziankę dla zwycięskich drużyn z Dolnego Śląska. Zaprosiłam uczniów wraz z opiekunami do Kolejkowa. Dlaczego? Bo uwielbiam pociągi! Każdy, kto mnie zna, ten wie, że jeżeli mam gdzieś pojechać, to najpierw sprawdzam, czy dojeżdża do tego miejsca kolej:-)

Swoją obecnością zaszczycił nas także pan Ryszard Świerczyński – prezes Oddziału Dolnośląskiego PTI.

W Kolejkowie byłam już wiele razy z moimi uczniami i córeczką. Miałam 100% pewności, że to miejsce spodoba się dzieciom. Nawiązałam współpracę z właścicielami i otrzymałam vouchery.

Zaczęliśmy od wręczenia nagród i podziękowań, a potem… potem przenieśliśmy się do niezwykłej krainy. Nie wiem, czy wiecie, że Kolejkowo to największe kolejowe makiety w Polsce przedstawiające rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje, pływające statki i ruchome oraz interaktywne scenki to cudowny świat w miniaturze okraszony szczyptą humoru. 
Dla szkół i przedszkoli Kolejkowo ma ofertę edukacyjną uwzględniającą wymogi podstawy programowej każdego stopnia edukacji.
W Kolejkowie historia i nauka spotykają się z zabawą. Poznacie tu historię Dolnego Śląska (Wrocław) i Śląska (Gliwice), najważniejsze budowle i miejsca turystyczne. Przyjrzycie się bliżej poszczególnym grupom zawodowym, a także pojazdom i zwierzętom. Przy zwiedzaniu makiety dzieci nauczą się zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa w górach czy na plaży. W Kolejkowie nauka przychodzi sama, poprzez zachwyt na cudownością świata!
Wycieczka do Kolejkowa będzie lekcją wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, plastyki, fizyki lub historii.

Zachwyciła mnie również uprzejmość pracowników! Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszej współpracy, bo w przyszłym roku w SP 118 we Wrocławiu będę uczyć klasę 3 i już mam pomysł na kolejowy projekt.

Nie mogło być inaczej:-) Przecież ja nawet mieszkam przy torach!

Kolejnym sponsorem konkursu zostało ZOO we Wrocławiu. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali vouchery do Zoo i postanowiliśmy, że udadzą się tam z rodzicami i rodzeństwem, bo ZOO we Wrocławiu jest tak wielkie i ciekawe, że w jeden dzień nie da się zobaczyć wszystkiego. W naszym ZOO można zobaczyć ponad 1000 gatunków zwierząt. Ja mogłabym zanocować w Afrykarium – niesamowite miejsce! Oprócz zwiedzania, pracownicy ZOO przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wycieczka szkolna do tego miejsca, to niesamowite przeżycie. Razem z moimi uczniami wzięliśmy udział w lekcji o zmyśle węchu. Lekcja była przygotowana bardzo profesjonalnie i z uwzględnieniem wieku dzieci.

Ogromną przyjemność sprawiła mi radość dzieci! Jako Monika Kapuśniak – Centrum Językowo-Szkoleniowe zakupiłam mnóstwo bezcennych drobiazgów dla każdego, równie bezcenne laminatory dla opiekunów grup oraz lody.

Nasi laureaci to:

1 miejsce – Dzika Świdnica – Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy; opiekun: Wanda Śliwowska, Monika Godula

Wyróżnienia:

Witamy w Strzegomiu – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego z oddziałami przedszkolnymi; opiekun: Katarzyna Kupczyk

Zapraszamy do Strzegomia – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego z oddziałami przedszkolnymi; opiekun: Katarzyna Kupczyk

W imieniu swoim i wszystkich uczestników spotkania serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom! Jesteście wielcy!

A tu relacja z uroczystości:

https://www.kizoa.com/Video-Editor/d385346698k6931167o2l1/Geniallne_Miejsca

Leave a Reply

%d bloggers like this: